هیأت شهدای گمنام:
🔸 #خلاصه_سخنرانی شب پنجم

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان:

🔻 یکی از چیز هایی که خداوند در مورد آن به شدت هشدار داده ، مال یتیم است . فرموده :« وَ لا تَقْرَبُوا مالَ الْیَتیمِ إِلاَّ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ » .

🔻 درمورد یتیم نوازی در معارف ما بسیار تاکید شده است . اگر کسی می خواهد قساوت قلبش را درمان کند ، والله بالله تالله ! که یتیم نوازی راه بسیار مجرب آن است . کسی آمد خدمت رسول خدا ص و از قساوت قلب خودش شکایت کرد . پیامبر برای درمان به او فرمود :« إرحم الیتیم » برو دست بر سر یتیم بکش ، او را کفالت کن تا قلبت نرم شود . امروز ما در همین شهر خودمان آسیب هایی اجتماعی داریم که می توانیم به راحتی در حد خودمان آن ها را رفع کنیم . بروید به سمت اینکه بی سرپرست ها و بدسرپرست ها را کمک کنید ! یقین داشته باشید پولش را خدا خواهد رساند . آن وقت می بینید که زندگی تان زیر و زبر خواهد شد .

 

🔻 در زمان امیرالمومنین ع کسی بر اثر گرسنگی مرد . امیرالمومنین فرمود تمام کسانی که اطراف او بودند و او را کمک نکردند باید دیه او را بپردازند . انگار که او را به قتل رسانده اند . اینطور نیست که دین ما اجازه بی تفاوتی در مسائل اجتماعی به ما داده باشد . اتفاقا خیلی از برکات و روزی های مادی و معنوی را در همین سرکشی به بی سرپرست ها و بدسرپرست ها قرار داده است .

 

🔻قرآن در مورد منافقان می فرماید :«الْمُنافِقُونَ وَ الْمُنافِقاتُ بَعْضُهُمْ مِنْ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمُنْکَرِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ » . اینطور نیست که منافقان به صورت مستقیم بگویند بروید دزدی کنید ! بلکه کاری می کنند تا جای معروف و منکر در جامعه عوض بشود . این « واژگونی ارزش ها » امروز در جامعه ما اتفاق افتاده است . کارگری که از ظلم به ستوه آمده است را متهم به وحدت شکنی می کنند و صدایش را می برند اما با آن کسی که با «ژن خوب » دارد از بیت المال سوء استفاده می کند ، کاری ندارند . باید جلوی این « انقلاب ارزش ها » را گرفت و گرنه ” نه از تاک نشان ماند ، نه از تاک نشان ”

⚫️ هیات شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت؛ شب #پنجم محرم ۱۳۹۶

@Heyat_IUST_ac_ir

سخنرانی شب پنجم محرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Best casino live online reviews.